Taka zła reklama

Pomimo niezwykłej zdolności do irytowania odbiorców poprzez swą wszechobecność (bo są w mieście, na wsi, w telewizji, w radiu, w Internecie, w skrzynkach na pocztę, na ulicy, na przystanku itd.), nachalność i niekiedy głupawą formę to reklamy czasem się przydają, nie tylko do poznania nowego produktu, czy usługi, ale też do odkrycia muzycznego, takiego jak to poniżej:

A mówiąc jeszcze o reklamach – tych dobrych – to Allegro nakręciło nową reklamę, która coś przekazuje, wartości, a nie tylko promowanie produktów. Świąteczna reklama Allegro odbiła się szerokim echem i zbierała raczej pozytywne opinie, ta ze starszym panem, który uczy się angielskiego. W tej nowej pokazano córkę i mamę, która stara się zrobić strój na bal przebierańców dla swojej pociechy. Obejrzałam i stwierdzam, że gdyby w telewizji pokazywano takie reklamy to nie przełączałabym programu na taki, gdzie akurat reklam nie pokazują. ;D

32 Komentarze

  • Świetna. Nie wiem czy wcześniej ją widziałam. Nie pamiętam. Ale obejrzałam i jest świetna. Tak myślałam, że chłopiec jest chory, oglądając. To w ogóle chyba był reklama społeczna, a te mają potencjał, na fajną rzecz.

 1. przez natłok tych badziewnych reklam często uchodzą naszej uwadze te zacne , gdyż człowiek na widok hasła reklama zaraz przerzuca program lub wychodzi po coś do innego pomieszczenia .

  Kaleo super piosenka, moja ulubiona , podoba mi się jego głos …
  pozdrawiam :)

  Ta cytryna powoduje , że dostaję szczękościsku ;) :)

 2. Tę z panem uczącym się angielskiego bardzo dobrze pamiętam, tej drugiej chyba nie widziałam. Ale poszukam bo oni rzeczywiście ostatnio małe dziełka sztuki kręcą. szkoda, że tylko oni

  • No szkoda ;(. Naprawdę fajna, ja wpisałam Allegro nowa reklama, ale powinno też zadziałać bal przebierańców Allegro. ;)

 3. Wiele lat temu oglądałam w jakimś tygodniku nastepującą reklamę:
  Cała strona pusta i biała. Na samym dole malutkimi literami napisane: Mercedes reklamy nie potrzebuje.
  To chyba była najlepsza reklama świata.

  :-)

 4. Wczoraj słyszałam, jak reklamuje się jeden z salonów tatuażu – najgorsze studio w mieście ;-)
  Myślę, że nawet najlepsze reklamy nam się znudzą, jeśli są nadawane co chwila i przez długi czas takie same…
  Trudno jest chyba zrobić dobra reklamę za małe pieniądze, a nie wszystkie firmy mają odpowiednie fundusze.
  Jakie by nie były owe reklamy, nie powinno sie ich puszczać w trakcie filmów, bo zdarza się, że film jest drastyczny, przejmujący w wymowie, a tu leci reklama środka na niestrawność lub wiagry…

  • Najgorsze xD. To kto tam przyjdzie? xD
   Tak, pewnie tak, znudzą się nawet te dobre, ale już lepiej takie oglądać, niż te beznadziejne. To też racja, ale to też chyba zależy, bo mogłoby się dać zrobić za daną kwotę coś przyzwoitego chociaż, tylko trzeba się trochę bardziej wykazać. No nie wiem, nie specjalizuję się w tym, wiec nie chcę mówić co i jak.
   O tak! To jest okropne. Ja zwykle, jak film późno leci, i już prawie jest koniec a tu reklama wyskakuje to idę spać.

 5. Allegro od dawna słynie z dobrych reklam.
  Cóż ja mogę powiedzieć. 4 lata studiuję reklamę i naprawdę się na nią uodporniłam, jednak ciągle najbardziej sensownym barometrem oddziaływania reklamy na moją osobę jest wzruszenie ;)
  Czasem reklamie się udaje mnie wzruszyć ;)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

 6. A jest taki program gzie akurat reklam nie pokazują? Ja mam wrażenie, że wszystkie w tym samym czasie pokazują (oprócz TRWAM)…

  • Nie no, chyba nie puszczają na wszystkich kanałach w tym samym momencie… Chyba, że oglądasz Jedynkę albo Dwójkę, to możliwe, że tam akurat lecą w tym samym xD.

  • Bombardują nas reklamami, piosenką tą akurat nie. ;) Pojawia się w jednej z reklam. Wpadła mi w ucho po prostu. Dzięki za wizytę. ;)

 7. Zgadzam się, większość reklam ma świetne piosenki w zanadrzu. Od dłuższego czasu słucham tej piosenki i jest rewelacyjna. Zresztą to są raczej moje klimaty, których słucham.

  • Piosenki naprawdę czasem świetne się trafiają w reklamach, to tylko jedna taka, której słucham, a jest ich więcej. ;)

 8. Allegro ma dobre reklamy. Pamiętam na tej o ojcu wspierającym gitarową pasję córki to nawet się popłakałam, bo często rodzice zamiast wspierać dziecko w rozwoju, oczywiście wiedzą lepiej czego mu potrzeba do szczęścia.

  • Niewykluczone. Może nawet lepiej, że idą w tą stronę, bo produkty to już nawet w serialach są reklamowane.

 9. Nie mam telewizora, a w przeglądarce mam adblocka, więc reklamy są mi obce. Czasem gdzieś zobaczę – przypadkiem oglądając coś w internecie. Uważam je za zło konieczne, bez względu na to czy są dobrze wykonane czy nie…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.